← Wróć do listy kursów
Santiago Bello

TANIEC KLASYCZNY P1

POZIOM 1 Taniec klasyczny, powszechnie znany jako balet, stanowi niezwykłą formę sztuki. Dla tych, którzy marzą o występie na największych scenach, droga ta rozpoczyna się już we wczesnym dzieciństwie. Ćwiczenia od najmłodszych lat kształtują umiejętności, których trudno nauczyć się u dojrzałego ciała. Lecz balet to nie tylko forma artystycznego wyrazu i ścieżka wieloletniej kariery scenicznej, to także wyjątkowy sposób dbania o siebie, dostępny również w dorosłym życiu, między innymi dzięki naszym kursom online. Często nie skupiamy się na naszej postawie oraz pozycji w jakiej pracujemy... a taniec klasyczny jest niczym trening, skonstruowany w taki sposób, aby jednocześnie rozwijać elastyczność i wzmacniać mięśnie głębokie, co pozytywnie wpłynie na to jak będzie czuć się nasze ciało. Szczególna troska o kondycję kręgosłupa, czy zadbanie o odcinek krzyżowo-lędźwiowy to jedne z wielu atutów baletu. Do ćwiczenia nie potrzebujesz drążka i specjalnego stroju - wystarczy krzesło i wygodny dres! Także nie czekaj i zadbaj o swoje ciało z internetowym kursem tańca klasycznego w studiotanca.pl!

Dla postawy, dla zdrowia, dla Ciebie!

Taniec klasyczny, potocznie nazywany baletem, jest formą znaną wszystkim na całym świecie. Jest to taniec dedykowany na teatralne deski i jest najczęściej głównym elementem baletowego widowiska.

By zatańczyć na największych scenach, należy ćwiczyć od dziecka, ponieważ niektórych skomplikowanych rzeczy nie da się wytrenować u dojrzałego, ukształtowanego ciała… Natomiast balet jest genialną formą dbałości o siebie również w wieku dorosłym. Taniec klasyczny to styl, który niesamowicie rzeźbi i jednocześnie rozciąga ciało. W bardzo mądry sposób dba o nasze mięśnie głębokie co pozwala zaopiekować się kondycją kręgosłupa i nie tylko. Balet wpływa na gibkość, wysmukla sylwetkę, a do tego wszystkiego uczy pięknej gracji ruchów. Muzyka klasyczna, która towarzyszy lekcjom baletu wpływa pozytywnie również na ludzką psychikę – wycisza, redukuje stres, pozwala odnaleźć harmonię i jednocześnie rozwija funkcjonowanie mózgu pobudzając naszą kreatywność. Pozytywne aspekty płynące z treningów baletu można odczuwać na wielu płaszczyznach. Dodatkowo jest to styl wspierający inne formy taneczne – aby tańczyć taniec towarzyski, współczesny czy bachatę, warto byłoby też zrobić kilka lekcji baletu. Bardzo polecamy – dla relaksu, dla rozciągnięcia, dla zdrowia i dla rozwoju!

Zawartość

Rozgrzewka z Michaelem Danilczukiem w studiotanca.pl idealny sposób na rozpoczęcie kursu padlock

0. ROZGRZEWKA

Pamiętaj aby rozgrzać się przed zajęciami! Możesz puścić muzykę i poćwiczyć samodzielnie, bądź skorzystać z ćwiczeń zaprezentowanych przez nas.

Taniec klasyczny online padlock

1. LEKCJA

Pierwsza lekcja to wprowadzenie do tańca klasycznego. Poprawna postawa ciała i ułożenie rąk.

Podstawy tańca klasycznego padlock

2. LEKCJA

Na tej lekcji poznacie między innymi pierwszą oraz drugą pozycję. A dodatkowo doskonałe ćwiczenia dla kręgosłupa.

Lekcje tańca klasycznego w domu padlock

3. LEKCJA

Trzecia lekcja to zapoznanie się z plié. Poznasz różne wersje tego ćwiczenia i jego zastosowanie w tańcu klasycznym.

Nauka tańca baletu online padlock

4. LEKCJA

Na czwartej lekcji połączysz elementy z poprzednich zajęć. Ułatwi Ci to ćwiczenie techniki oraz wpłynie na wzrost Twoich umiejętności!

Trener

balet online santiago bello teatr tanca

Santiago Bello

Tancerz, reżyser, choreograf. Absolwent National Association of Teachers of Dancing w Londynie. Choreograf spektakli "Broadway Street – The Show", "The Best of Andrew Lloyd Webber", "MusicaLove", "Rent", "Rapsodia z Demonem", "Kobiety na skraju załamane nerwowego", czy "Oliver Twist". Reżyser rock opery "Jesus Christ Superstar" w Teatrze Rampa oraz choreograf w programie telewizyjnym "Jaka to melodia" w TVP. Zdobyłem nagrody dla Najlepszego Tancerza w nagrodach muzycznych im. Jana Kiepury.

Prowadzone kursy:

- TANIEC KLASYCZNY

- TANIEC WSPÓŁCZESNY

Komentarze

Alicja Pela

21.01.2024

Komentarz dotyczy całego kursu

Dziękujemy za tak miłą wiadomość! Cieszymy się, że dzięki Santiago wróciła Pani do miłych wspomnień :) Próbujemy ustalić dogodny termin z naszym zapracowanym instruktorem i będziemy nagrywać kolejny poziom. W najbliższym czasie dla subskrybentów pojawi się Stretching z Agą na naszej platformie, proszę obserwować aktualności oraz nasze social media :) Serdecznie pozdrawiam!
Justyna Grzyb

13.01.2024

Komentarz dotyczy całego kursu

Przerobiłam cały kurs baletu. Przypomniałam sobie podstawy (od 5. do prawie 18. roku życia uczęszczałam na Ognisko Betowe). Czuję niedosyt! Kiedy można się spodziewać kolejnego poziomu, bardziej zaawansowanego, tańca klasycznego? Czy będą jakieś elementy rozciągania?
Maciej Pela

10.12.2023

Komentarz dotyczy całego kursu

Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi i tak cenny dla nas feedback! Już dodaliśmy wszystkie brakujące elementy. ;) Serdecznie pozdrawiam!
Karina Solarska

10.12.2023

Komentarz dotyczy całego kursu

Kochani w miarę możliwości proszę dodawajcie kursy do listy Stylów tanecznych na końcu str. Kurs klasyczny nie widnieje w spisie i można łatwo przeoczyć. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za czas pełen cudnych emocji ♡

TANIEC KLASYCZNY P1

  • checkPracuj nad poprawną podstawą
  • checkIdealny sposób na wyciszenie
  • checkDla wszystkich mających siedzącą pracę
  • checkOd zupełnych podstaw