← Wróć do listy kursów
Agnieszka Kaczorowska-Pela, Michael Danilczuk

TAŃCE STANDARDOWE P1

POZIOM 1 Zapraszamy do świata pełnego elegancji. Przed wami kurs Tańców Standardowych na studiotanca.pl! Te wyjątkowe kroki doskonale sprawdzą się dla każdej grupy wiekowej, zapewniając niezapomniany trening zarówno najmłodszym, jak i tym bardziej dojrzałym. Niezależnie od wieku, możecie z nami odkryć uroki Tańców Standardowych i czerpać przyjemność z tańczenia przy różnych okazjach. Warto wykorzystać zdobytą na lekcjach online wiedzę na temat Tańców Standardowych podczas wyjątkowych wydarzeń, takich jak wesela czy spokojne oraz dostojne bale i potańcówki. To także doskonały wybór na pierwszy taniec młodej pary, nadając mu wyjątkowy, uroczy charakter. Jeśli przygoda z tańcem jeszcze przed Wami to możecie ją zacząć od Tańców Standardowych, które mogą stać się nieodłączną częścią Waszych serc!

SZYK I ELEGANCJA

Taniec towarzyski, czyli taniec w parze, który jako odrębny ruch wykreował się na początku XX wieku, dzielimy na dwa style taneczne – tańce latynoamerykańskie i standardowe.

Do tych drugich zaliczamy walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego, foxtrota czy quickstepa. Każdy z tych tańców ma inne tempo i czymś innym się wyróżnia, jednak wszystkie tańczy się w standardowej ramie i z niezwykłą elegancją. Mają one niezwykły szyk, od ubioru, gdzie panowie występują we frakach, a panie w długich sukniach, aż po rodzaj ruchu, który jest płynny, delikatny i dostojny. Jest to grupa tańców swingowych, co oznacza, że rozwinęły się one wraz z rozwojem muzyki swingowej. Jeśli ktoś przepada za takim rodzajem dźwięków, to przepadnie również w tańcu.

Tańce standardowe są bardzo przyjemne i świetne dla każdej grupy wiekowej. Niezależnie od wieku możecie spróbować i co najlepsze – wykorzystać przy wielu okazjach. Tańce standardowe przydadzą się na weselach, spokojnych, dostojnych potańcówkach i są też najczęściej wybieranym stylem tańca na pierwszy taniec młodej pary. Jeśli ten jeszcze przed Wami, to polecamy się pouczyć podstawowych kroków i sprawdzić czy jest to coś co Wam w duszy gra.

Tańce standardowe to klasa sama w sobie. Przekonajcie się sami!

Zawartość

Rozgrzewka z Michaelem Danilczukiem w studiotanca.pl idealny sposób na rozpoczęcie kursu padlock

0. ROZGRZEWKA

Pamiętaj aby rozgrzać się przed zajęciami! Możesz puścić muzykę i poćwiczyć samodzielnie, bądź skorzystać z ćwiczeń zaprezentowanych przez nas.

Kurs tańców standardowych padlock

1. LEKCJA

Na pierwszej lekcji zapraszamy Was do nauki spokojnego walca angielskiego. Poza krokiem podstawowym nauczycie się trzymania ramy w tańcach standardowych.

Nauka tańców standardowych w domu padlock

2. LEKCJA

Na drugiej lekcji nauczymy Was szybszego walca, czyli walca wiedeńskiego. Niezmiennie dostojnego i lekkiego.

Kurs tańców standardowych online padlock

3. LEKCJA

Trzecia lekcja to spotkanie z tangiem. Tango, którego Was uczymy należy do rodziny tańców towarzyskich. Jest ostrzejsze i mniej płynne niż walce, ale jakże charakterne. Pokażemy Was też zmiany w trzymaniu ramy w tangu.

Tańce standardowe w parach online padlock

4. LEKCJA

Czwarta lekcja to czas na krok podstawowy quickstepa, który wierzymy, że będziecie mogli wykorzystać na różnych eleganckich potańcówkach.

Trener

taniec latino online agnieszka kaczorowska taniec z gwiazdami

Agnieszka Kaczorowska-Pela

Mistrzyni Polski oraz Świata w tańcach latynoamerykańskich. Tancerka międzynarodowej klasy "S" w obu stylach tanecznych - standardowym i latynoamerykańskim. Finalistka i zwyciężczyni programu Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami.

Prowadzone kursy:

- LATINO SOLO

- LATINO W PARACH

- LATINO CHOREO

- TAŃCE STANDARDOWE

- TANIEC DLA DZIECI

- TANIEC UŻYTKOWY

taniec towarzyski online michael danilczuk taniec z gwiazdami

Michael Danilczuk

Tancerz i choreograf, swoją przygodę z tańcem towarzyskim zaczynał od dziecka. Finalista polskiej oraz irlandzkiej edycji programu Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami. Występował w musicalach na scenach Brodwayu oraz wygrał konkurs BBC One The Greatest Dancer w Londynie.

Prowadzone kursy:

- LATINO W PARACH

- TANIEC UŻYTKOWY

- TANIEC DLA MĘŻCZYZN

Komentarze

TAŃCE STANDARDOWE P1

  • checkDostojne i eleganckie
  • checkIdealne na pierwszy taniec
  • check4 Tańce Standardowe
  • checkNauka krok po kroku