← Wróć do listy kursów
Agnieszka Kaczorowska-Pela, Michael Danilczuk

TANIEC UŻYTKOWY P1

POZIOM 1 Taniec Użytkowy to szerokie pojęcie obejmujące różnorodne style tańca, które znajdują zastosowanie w różnych sytuacjach społecznych, takich jak uroczystości, imprezy, bale czy spotkania towarzyskie. Kluczową rolę odgrywają tutaj podstawowe kroki oraz zdolność do prowadzenia lub podążania w tańcu w parach. Zróżnicowanie stylów pozwala na adaptację tańca do różnych gatunków muzycznych i atmosfer, co czyni tę formę taneczną niezwykle elastyczną i dostępną dla tancerzy na różnych poziomach zaawansowania. Początkowo praca opiera się na nauce prostych kroków i przejść. Jednak to tylko od Ciebie zależy jak bardzo rozwiniesz ten styl. Naucz się wszystkich figur i dowolnie je mieszaj dodając różnorodne elementy. Zacznij kurs online w studiotanca.pl i zachwyć wszystkich swoimi umiejętnościami!

Przystępna forma i szybkie efekty!

Taniec Użytkowy, to obszerny termin obejmujący różnorodne style tańca, które są wykonywane w różnych społecznych kontekstach, takich jak wesela, imprezy, bale, czy spotkania towarzyskie. Ten rodzaj tańca skupia się na przyjemności, spontaniczności i interakcji społecznej, stawiając na prostotę i dostępność dla wszystkich. 

W tańcu Użytkowym, ważne są podstawowe kroki i umiejętność prowadzenia lub podążania w parze. Różnorodność stylów pozwala na dostosowanie tańca do różnych rodzajów muzyki i nastrojów, co sprawia, że jest to forma bardzo elastyczna i dostępna dla tancerzy o różnym poziomie zaawansowania. 

Charakterystyczna dla tańca użytkowego jest nauka tańca we dwoje, co sprawia, że taniec staje się nie tylko umiejętnością, ale również formą komunikacji między ludźmi. Pary tańczące w stylu użytkowym mogą wykonywać skomplikowane figury, ale równie dobrze mogą cieszyć się prostymi krokami, w zależności od możliwości czy chęci. 

Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie w tańcu, ten kurs będzie dla Ciebie świetnie spędzonym czasem. Zacznij naukę online, a potem pokaż swoje umiejętności na parkiecie!

Zawartość

Rozgrzewka z Michaelem Danilczukiem w studiotanca.pl idealny sposób na rozpoczęcie kursu padlock

0. ROZGRZEWKA

Pamiętaj aby rozgrzać się przed zajęciami! Możesz puścić muzykę i poćwiczyć samodzielnie, bądź skorzystać z ćwiczeń zaprezentowanych przez nas.

Kurs tańca użytkowego padlock

1. LEKCJA

Na pierwszej lekcji nauczycie się kroku podstawowego i przejścia. Do wykorzystania na wszelkich imprezach społecznych do różnych rodzajów muzyki popularnej.

Nauka tańca użytkowego padlock

2. LEKCJA

Na lekcji drugiej poznacie kolejne, odrobinę trudniejsze kroki, będziemy się odkręcać i nakręcać. Poznacie także obrót na 3 kroki.

Kurs tańca użytkowego online padlock

3. LEKCJA

Rozszerzymy to co było do tej pory i nauczymy Was wyłożenia. To bardzo fajny "trick" na tanecznych parkietach.
Omawiamy szczegółowo jakich błędów nie popełniać.

Nauka tańca użytkowego dla par padlock

4. LEKCJA

Na ostatniej lekcji pokażemy Wam kolejne, trudniejsze opcje wyłożenia i dodamy jeszcze jeden krok - Panie dookoła Panów. Potem przyjdzie czas na Wasze improwizacje!

Trener

taniec latino online agnieszka kaczorowska taniec z gwiazdami

Agnieszka Kaczorowska-Pela

Mistrzyni Polski oraz Świata w tańcach latynoamerykańskich. Tancerka międzynarodowej klasy "S" w obu stylach tanecznych - standardowym i latynoamerykańskim. Finalistka i zwyciężczyni programu Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami.

Prowadzone kursy:

- LATINO SOLO

- LATINO W PARACH

- LATINO CHOREO

- TAŃCE STANDARDOWE

- TANIEC DLA DZIECI

- TANIEC UŻYTKOWY

taniec towarzyski online michael danilczuk taniec z gwiazdami

Michael Danilczuk

Tancerz i choreograf, swoją przygodę z tańcem towarzyskim zaczynał od dziecka. Finalista polskiej oraz irlandzkiej edycji programu Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami. Występował w musicalach na scenach Brodwayu oraz wygrał konkurs BBC One The Greatest Dancer w Londynie.

Prowadzone kursy:

- LATINO W PARACH

- TANIEC UŻYTKOWY

- TANIEC DLA MĘŻCZYZN

Komentarze

Maciej Pela

09.12.2023

Komentarz dotyczy całego kursu

Panie Adamie, przekazuję od Agnieszki kilka porad dotyczących odciążenia prawego kolana w tej pozycji. Ważne jest aby pamiętać o kilku ważnych zasadach aby nie forsować zgiętego kolana: - nie należy przekraczać kolanem linii stopy: czyli stopa jest najdalej wysuniętym punktem nogi. - partner, jak i partnerka, muszą używać mięśni w tej pozycji. Warto lekko spiąć brzuch aby trzymać pozycję. - wyłożenie powinno być początkowo ćwiczone bardzo powoli, aby uniknąć "szarpnięcia". Tak więc kąt ugięcia nogi jest ważny, powinien być rozwarty, aczkolwiek nie ma konkretnej wartości, która ma być użyta w tym ruchu. A do tego trzeba słuchać swojego ciała, jeśli czujemy ból warto się zatrzymać i spróbować jeszcze raz, być może z mniejszym pochyleniem. Serdecznie pozdrawiamy!
Adam Zięba

01.12.2023

Komentarz dotyczy lekcji nr 4

Dzień dobry Pani Agnieszko :) Chciałam się zapytać bo mam wrażliwe kolana, jak w tym "wyłożeniu" odciążyć kolano prawe (zgiętej nogi)? Czy to właśnie tak ręka prawa na szyi partnera odciąża czy ważny jest konkretny kąt tej nogi?

TANIEC UŻYTKOWY P1

  • checkProste i przystępne kroki
  • checkTaniec w parze
  • checkProwadzenie i obroty
  • checkŚwietny sposób na randkę