← Wróć do listy trenerów

Santiago Bello

Jestem tancerzem, reżyserem i choreografem. Trening i praca nad moimi umiejętnościami pozwoliły mi zostać stypendystą Międzynarodowego Centrum Choreograficznego na Teneryfie, gdzie dołączyłem do zespołu Ballets de Tenerife. Tańczyć uczyłem się od najlepszych mistrzów, zarówno w Las Palmas de Gran Canaria, jak i w Konserwatorium Tańca Maria de Avila w Madrycie. Egzaminy z tańca klasycznego zdałem z wyróżnieniem w National Association of Teachers of Dancing w Londynie.

Od 2012 roku jestem związany z Warszawą, gdzie dla Teatru Rampa stworzyłem choreografie do wielu spektakli, takich jak “Broadway Street – The Show”, “The Best of Andrew Lloyd Webber”, “MusicaLove”, “Rent”, “Rapsodia z Demonem”, “Kobiety na skraju załamane nerwowego”, czy “Oliver Twist”.

W 2016 roku wyreżyserowałem rock operę “Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rampa, do której również przygotowałem pełną choreografię. Moje umiejętności choreograficzne zaowocowały także spektaklem “Broadway Exclusive”, prezentowanym na scenach muzycznych w całej Polsce, oraz polskim musicalem “Prześliczna Wiolonczelistka” z muzyką Andrzeja Zielińskiego, wystawianym w Centrum Kultury Katowice. Ponadto, występowałem jako tancerz we wszystkich wymienionych produkcjach.

Moja współpraca z teatrami obejmuje również Operę i Filharmonię Podlaską w Białymstoku (m.in., “Upiór w Operze”, “Zemsta Nietoperza”), Operę Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich oraz Auditorio de Tenerife.

Od 2016 roku pełnię funkcję choreografa w programie telewizyjnym “Jaka to melodia” w TVP, a od 2019 roku współpracuję z TVPuls przy programie “Gra Muzyka”.

W 2018 roku miałem przyjemność wyreżyserować “Twist and Shout” w Teatrze Rampa, do którego również przygotowałem pełną choreografię. W tym samym roku zostałem nominowany jako najlepszy tancerz w nagrodach im. Jana Kiepury, a w roku 2019 zdobyłem nagrodę dla Najlepszego Tancerza w nagrodach muzycznych im. Jana Kiepury, a także byłem nominowany do tytułu Najlepszego Choreografa. Ta podróż w świecie tańca przynosi mi nieustanne wyzwania i radość tworzenia.

Prowadzone kursy