← Wróć do listy kursów
Maciek Pela

HIP-HOP P1

POZIOM 1 Odkryj magię tańca hip-hopowego na studiotanca.pl!  Hip Hop Dance to nie tylko seria ruchów, to unikalna forma ekspresji, pasji i niezwykłej kreatywności. Nasz instruktor,  poprowadzi Cię przez fascynujący świat tego dynamicznego stylu, który zrewolucjonizował ulice Nowego Jorku i stał się światowym fenomenem. Dołącz do nas, a przekonasz się, dlaczego nauka tańca hip-hopowego to nie tylko fantastyczna rozrywka, ale także sposób na wyrażenie siebie i utrzymanie aktywnego stylu życia. Hip hop nie zna granic wiekowych! W naszym kursie online możesz uczestniczyć niezależnie od wieku, jedyne czego potrzebujesz to wygodne ubranie, odrobina przestrzeni i energia do działania! Tańcz już dziś!

HIP HOP - DYNAMIKA I ENERGIA!

Taniec hip-hopowy to nie tylko seria ruchów, to wyraz indywidualności, pasji i kreatywności. Ten dynamiczny styl, zrodzony w Stanach Zjednoczonych, stał się globalnym fenomenem, rozprzestrzeniając się w wielu kręgach, od środowiska kultury ulicznej, przez artystów aż do świata showbiznesu.

Hip-hop, jako styl taneczny, opiera się na energicznych i ekspresyjnych ruchach, które doskonale oddają rytm i ducha muzyki hip-hopowej. To taniec, który narodził się z potrzeby wyrażenia siebie, protestu społecznego i celebracji kreatywności. Styl ten przekracza granice wiekowe i społeczne, wiele osób, niezależnie od wieku, chce nauczyć się charakterystycznych kroków i dowiedzieć się czym jest bounce, rock, the prep czy footwork. Szczególnie cieszy się on popularnością wśród młodzieży, która widzi w hip-hopie nie tylko taniec, ale również formę wyrazu artystycznego i środek do nawiązywania społecznych koneksji.

Hip-hop, to nie tylko taniec. To ogromna kultura, która wyróżnia się 4 podstawowymi elementami:

Rap (MCing): Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów hip-hopu jest rap, czyli sztuka improwizowanego śpiewania i rymowania. MC (Master of Ceremonies) to artysta, który poprzez teksty przekazuje społeczne komunikaty, opowiada historie, bądź po prostu rytmicznie zabiera słuchaczy w świat swoich myśli i doświadczeń.

DJing: Drugim kluczowym elementem jest DJing, czyli sztuka manipulacji dźwiękiem poprzez obróbkę nagrań, miksowanie różnych utworów oraz tworzenie nowych podkładów muzycznych. DJ to nie tylko osoba odpowiedzialna za muzykę, ale także ważny element każdego występu hip-hopowego.

Breakdance (B-boying/B-girling): W latach gdy powstawała kultura hip-hopowa, pierwszym stylem jaki się w niej pojawił był breakdance, który obejmuje różnorodne akrobacje, obroty, oraz dynamiczne kroki taneczne wykonywane na podłodze. Breakerzy i breakdancerki, nazywani również B-boys i B-girls, często rywalizują w tzw. "battle'ach" – walkach tanecznych, podczas których prezentują swoje umiejętności. Obecnie w świecie hip-hopowym, oprócz breakingu, istnieje bardzo dużo rodzajów tańca charakterystycznych dla danego miasta w Stanach Zjednoczonych, a jednym z nich jest międzynarodowy Hip-Hop Dance.

Graffiti: Sztuka graffiti, czyli malowanie ścian i powierzchni miejskich, jest kolejnym istotnym elementem hip-hopowej kultury wizualnej. Graficiarze wykorzystują unikalne style i techniki, aby przekazać swoje przemyślenia, komentować społeczeństwo lub po prostu ozdobić miejską przestrzeń.

Dołącz już dziś i zacznij taniec, który zmieni Twoje życie!

Zawartość

Rozgrzewka z Michaelem Danilczukiem w studiotanca.pl idealny sposób na rozpoczęcie kursu padlock

0. ROZGRZEWKA

Pamiętaj aby rozgrzać się przed zajęciami! Możesz puścić muzykę i poćwiczyć samodzielnie, bądź skorzystać z ćwiczeń zaprezentowanych przez nas.

Nauka tańca hip hop padlock

1. LEKCJA

Wejdź do świata hip-hopu i naucz się podstawowych ruchów takich jak bounce, krok do boku i praca rąk.

Kurs tańca hip hop online padlock

2. LEKCJA

Połączenie kroku z bouncem, praca tułowiem i kombinacja rąk, która idealnie sprawdzi się na wieczornej imprezie!

Taniec hip hop dla dorosłych padlock

3. LEKCJA

Moc i energia! Uderzenia rąk w wolnym i szybkim tempie, podwójne ugięcie kolan oraz praca palce-pięty.

Nauka tańca hip hop online padlock

4. LEKCJA

Krok podstawowy: Steve Martin.

Krótki układ taneczny w oparciu o ćwiczenia wykonane na poprzednich lekcjach.

Trener

taniec hip hop online maciek pela you can dance

Maciek Pela

Tancerz freestylowy, wieloletni instruktor tańca hip-hop, uczestnik warsztatów tanecznych w Barcelonie podczas programu "You Can Dance - po prostu tańcz!". Taniec jest dla niego naturalnym elementem rzeczywistości, który nigdy nie znika, niezależnie czy trenuje, gotuje albo sprząta.

Prowadzone kursy:

- HIP HOP

- TANIEC DLA DZIECI

Komentarze

Maciej Pela

23.11.2023

Komentarz dotyczy całego kursu

Bardzo dziękuję! :D Już pracuję nad kolejnymi lekcjami! Pozdrowienia!
Edyta Grzegorczyk

21.11.2023

Komentarz dotyczy lekcji nr 1

Super lekcja, córka zachwycona 🙂 👍👏🕺
Hip hop dance online - Maciek Pela

HIP-HOP P1

  • check4 taneczne lekcje
  • checkDla początkujących
  • checkPołączenie treningu i dobrej zabawy
  • checkKroki podstawowe