← Wróć do listy kursów
Adriana Drozdowicz

BACHATA SOLO P1

POZIOM 1 Bachata to taniec pełen uczuć i zmysłowości, mający swoje korzenie w urokliwej i słonecznej Dominikanie. Stanowi drugą, po salsie, znaną formę tańca pochodzącą z regionu Karaibów. Ciekawostką jest, że popularna odmiana Bachaty Sensual narodziła się w Hiszpanii, co dodaje jej unikalnego charakteru. Bachata to prosty taniec dla każdego, krok podstawowy można opanować w kilka chwil. Na solowej wersji Bachaty skierowanej do kobiet najistotniejszym elementem praca bioder, rytmiczne kroki i zmysłowa praca rąk. Bachata to świetna forma aktywności fizycznej, która dzięki intensywnej pracy całego ciała, potrafi pięknie wyrzeźbić i być doskonałą formą trening. Przede wszystkim jednak daje dużo przyjemności i radości, a to zwiększa energię życiową. Bachata to nie tylko taniec, ale prawdziwe doświadczenie emocjonalne. Ta forma tańca jest pełna pasji, namiętności i romantyzmu, a jednocześnie otwiera drzwi do fascynującego świata muzyki i kultury Dominikany. Sprawdź jak dobrze możesz czuć się podczas nauki tego gorącego tańca w studiotanca.pl!

BACHATA - LATYNOSKA ZMYSŁOWOŚĆ...

Bachata to zmysłowy i ekspresyjny taniec pochodzący z Dominikany, który przyciąga miłośników latynoskich rytmów swoim niepowtarzalnym urokiem i emocjonalnym wyrazem. Jest drugim po salsie tańcem pochodzącym z Karaibów, obecnie popularna odmiana Bachaty Sensual narodziła się w Hiszpanii.  Jest to prosty taniec dla każdeg, krok podstawowy można opanować w kilka chwil, a w dodatku jest stylem, który można wykorzystać w wielu sytuacjach tanecznych w życiu. 

Jest to jeden z najbardziej popularnych obecnie stylów latynoskich, znany ze swojej romantycznej i melodyjnej natury. Tańczona w parze, bachata stanowi wyjątkową formę wyrażania uczuć i bliskości. 

Charakterystyczną cechą bachaty jest intymność tańca. Para tańcząca bachatę często utrzymuje bliski kontakt ciał, co sprawia, że taniec ten jest niezwykle emocjonalny i ekspresyjny. Zmysłowe ruchy bioder, delikatne wirujące figury, oraz pełne namiętności spojrzenia sprawiają, że bachata emanuje romantyzmem i sensualnością. Tańczona solo pozwala nabrać ogromnej świadomości własnego ciała i pewności siebie. 

Współczesne lekcje tańca bachata często obejmują naukę różnych figur, z których można złożyć choreografię. Zaawansowani tancerze mają także możliwość improwizacji i dodawania własnych elementów do tańca, co sprawia, że każde wykonanie jest niepowtarzalne.

Od prosty figur, do skomplikowanych kombinacji, przez krok podstawowy, po zjawiskowe footworki. Twoja droga taneczna może zacząć się tutaj, w studiotanca.pl! Zapraszamy!

Zawartość

Rozgrzewka z Michaelem Danilczukiem w studiotanca.pl idealny sposób na rozpoczęcie kursu padlock

0. ROZGRZEWKA

Pamiętaj aby rozgrzać się przed zajęciami! Możesz puścić muzykę i poćwiczyć samodzielnie, bądź skorzystać z ćwiczeń zaprezentowanych przez nas.

Kurs bachaty solo online padlock

1. LEKCJA

Na tej lekcji poznasz kroki podstawowe, pierwszy obrót i koncepcję kobiecego ruchu w Bachacie.

Kurs tańca bachmata solo padlock

2. LEKCJA

Na lekcji drugiej nauczysz się podstawowych ruchów rąk w połączeniu z krokami podstawowymi.

Bachata solo kurs online padlock

3. LEKCJA

Lekcja trzecia, to ruchy bioder i kombinacja nieco bardziej skomplikowanych kroków.

Nauka bachaty solo w domu padlock

4. LEKCJA

Na ostatniej lekcji nauczysz się kombinacji rąk dzięki, które nabierzesz płynności i pewności ruchu.

Trener

bachata online adriana drozdowicz ebachata

Adriana Drozdowicz

Tancerka, choreografka i dyplomowana instruktorka tańca. Mistrzyni Polski i Europy Bachaty IDO 2023. Leaderka Polskiego Temu Światowego Projektu Judith Ladies Styling, prowadzi własną grupę taneczną Adriana Ladies Team. Zdobywczyni I miejsca oraz nagrody publiczności w Międzynarodowym Konkursie Bachata Social Competition 2018 oraz III miejsca na BachataStars Poland 2018.

Prowadzone kursy:

- BACHATA W PARACH

- BACHATA SOLO

Komentarze

Ewelina Skwierczyńska

15.02.2024

Komentarz dotyczy całego kursu

Cudowna Prowadząca! Bachata Solo to kurs, który uczy sensualnych ruchów, ale też poprawia nastrój duszy i gibkość ciała.
Bachata solo dla kobiet - zajęcia taneczne online.

BACHATA SOLO P1

  • checkKroki podstawowe
  • checkDaj porwać się latynoskim rytmom
  • checkObudź w sobie kobiecość
  • checkKurs solowy